İzmir’de Korkunç Şebeke! Dışı Galeri İçi Suç Yuvası

İzmir’in Bayındır ilçesinde gerçekleşen operasyon nefes kesti. Bayındır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İzmir Emniyeti ekipleri, paraya ihtiyacı olan kişilere yönelik tefecilik yapan bir gruba operasyon düzenledi.

OTO GALERİCİ GÖRÜNÜMLÜ ŞEBEKE

Dışarıdan oto galerici olarak gözüken şebeke, çek kırma denen metotla tefecilik yapıyordu. Gerekli hazırlıkları tamamlayan Mali Şube ekipleri 25 Haziran günü belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

ADRESLERDEN CEPHANE ÇIKTI

Ekiplerin düzenlediği operasyonda, 14 kişi gözaltına alındı. Aramaların yapıldığı adreslerde ise cephaneliği andıran bir görüntü ile karşılaşıldı. 6 tüfek, 3 tabanca, kurusıkı tabanca, 115 fişek ve kartuş, mağdurlara ait çok sayıda evrak, çek ve dijital materyal ele geçirildi.

46 MAĞDUR, 127 MİLYONLUK VURGUN

Gözaltına alınan kişilerinin mağdura ait çekleri değerinin altında kırıp yüksek miktarda komisyon aldıkları öğrenildi. Galerideki araçları mağdurlara satılmış gibi gösteren şüpheliler yüksek faiz oranlarıyla tefecilik de yapıyorlardı. Toplamda 46 mağdurun bulunduğu dosyada yaklaşık 127 milyon liralık haksız kazanç elde edildiği ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir