ASUS 850 gramlık laptop tableti ile şov yaptı!

Computex 2024’te ASUS, Qualcomm’un en hızlı işlemcisiyle güçlendirilmiş yüksek performanslı yeni ProArt dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bu seride en çok dikkat çeken model ise ultra kompakt ve taşınabilir ASUS ProArt PZ13 oldu. İşte çok konuşulan cihazın fiyatı ve özellikleri…

ASUS ProArt PZ13 özellikleri ve fiyatı

ASUS ProArt PZ13, hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilen bir hibrit cihaz. 13 inçlik model, ayrılabilir bir klavye ile donatılmış, bu sayede güçlü bir AI destekli tablete dönüşebiliyor. Bu cihaz, hibrit çalışanlar ve sürekli hareket halinde olan üretken profesyoneller için iyi bir seçenek.

ProArt PZ13, Qualcomm’un en hızlı Snapdragon X Serisi işlemcisi ile donatılmış. Bu işlemci, cihazı güçlü bir AI modeline dönüştürerek, 40 TOPS üzerinde işlem gücü sunuyor. Ayrıca, 16GB LPDDR5 RAM ve 1TB SSD depolama kapasitesi ile geliyor.

Cihazın 2880×1800 çözünürlüğe sahip 3K OLED ekranı, 13MP arka kamera ve 5MP IR ön kamera bulunuyor. Bağlantı noktaları ise iki USB4 Type-C bağlantısı ve bir SD kart okuyucusundan oluşuyor. ASUS ProArt PZ13, sadece 850 gram ağırlığında ve bu da onu piyasadaki en hafif hibrit cihazlardan biri yapıyor.

IP52 derecesi ile suya ve toza karşı dayanıklı olan cihaz, -30 ila 70 derece arasında çalışabiliyor ve 15.000 feet yükseklikte ve doğrudan güneş ışığında test edilmiş. Bu özellikler, cihazı dış mekan kullanımı için oldukça uygun hale getiriyor.

ASUS ProArt PZ13, şu anda ön siparişe açılmış durumda ve 1,499,99 dolar civarında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu fiyat, 999,99 dolarlık Surface Pro ve 1.299 dolarlık 13 inç M4 işlemcili iPad Pro ile rekabet ediyor. Ayrıca, üç aylık Adobe Creative Suite aboneliği ve altı aylık CapCut Pro aboneliği de cihazla birlikte geliyor.

Sizce bu cihaz, piyasadaki benzerleriyle rekabet edebilir mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir